Опис одного з людських образів

Декілька днів тому на вулиці розгледів образ людини сучасності-майбутнього; образ, якому в більшій чи меншій мірі намагаються відповідати.

Одяг зручний, спортивний, підібраний для пересування у кам’яних джунглях. Кепка – як демнострація інтелектуального розвитку. Бажано ще мати бороду, щоб виставити зрілість (її класично символізує борода), у комічному світлі. Якщо борода не росте, вколоти тестостерон, щоб виросла. М’язева гіпертрофія, яка схиляється до якихось нелюдських пропорцій. Та це все поверхнево, насправді. Найцікавіше починається у сфері мислення.

Погляд спрямований на смартфон. Йдучи по вулиці ця людина дивиться у смартфон і керує зображенням. Ніякої уваги на оточення, реакція на нього вже чисто рефлекторна. Жодної вільної хвилинки, необхідно постійно бути в курсі усіх новин свїх “френдів”, рецептів на тортики, писків моди та геополітичних зрушень. Таким чином, людина постійно перебуває у якійсь віртуальності, у якомусь симулякрі реальності. І не тільки своїм зором. Слухом так само. До вух підключені “ракушки”, що також поєднані з цим смартфоном. З “ракушок” можна почути, як правило, або металічний скрежет, або частушки профурсеток. Цикл завершено, увага і все мислення споживає і переробляє якийсь фаст-фуд замість того, що насправді навколо. Такий стан особливо важко відрізнити від сну, все зроблене у ньому, зроблене в тумані, а послідовність щоденних вчинків не набуває ніякого змісту (не усі сни віщі). Виникає відчуття, що дні проходь миттєво, як ночі. По-суті, це технологічний дурман.

А найцікавіше взагалі те, що ніхто до цього не змушував. Самі все, самі.

Так я побачив образ людини сучасності-майбутнього, декілька днів тому. І стало мені недобре. Треба менше заглядати у смартфон.

Advertisements